PKO BP – międzynarodowy kod SWIFT, IBAN oraz adres

Najważniejsze informacje o przelewach międzynarodowych dla banku PKO BP. Kod SWIFT (BIC) oraz IBAN są niezbędne do odbierania pieniędzy zza granicy.

Millenium Bank – kod SWIFT, IBAN oraz adres

Poznaj podstawowe dane potrzebne do realizacji transakcji międzynarodowych dla Millenium Bank w Polsce – kody IBAN, SWIFT oraz adres przelewu.

Santander Bank Polska (były BZWBK) – SWIFT, IBAN i adres

Dowiedz się najważniejszych informacji o kodzie SWIFT oraz czym jest IBAN i jak je stosować podczas przelewów międzynarodowych.

mBank – kody identyfikacyjne SWIFT (BIC), IBAN oraz adres

Poznaj kody identyfikacyjne SWIFT/BIC, IBAN, sort code oraz adres przelewu do mBank i realizuj przelewy międzynarodowe bez najmniejszego problemu.

BNP Paribas - IBAN, SWIFT i adres do przelewów

Jaki sposób dokonać przelewu międzynarodowego do banku BNP Paribas wraz z numerami SWIFT oraz IBAN (BIC).

Getin Bank sesje przychodzące i wychodzące

Sesje przelewów przychodzących i wychodzących w Getin Banku. Kiedy mogę spodziewać się pieniędzy na koncie, kiedy wyjdzie przelew ELIXIR, godziny księgowania.

Odsetki ustawowe

Polskie prawo określa kilka rodzajów odsetek — odsetki ustawowe, odsetki ustawowe za opóźnienie, odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych czy odsetki za zwłokę określone w Ordynacji podatkowej. Ile wynoszą w 2018 roku i kiedy się je nalicza? Sprawdźmy.

Kwota wolna od potrąceń

Kwota wolne od potrąceń to określona część świadczenia, która nie podlega potrąceniom i egzekucji. Taki mechanizm chroni wynagrodzenie pracownika przed zbyt dużymi potrąceni-ami, zapewniając mu jednocześnie niezbędne do życia środki. Ile wynosi w 2018 roku kwota wolna od potrąceń? W jaki sposób ją wyliczyć? Sprawdźmy.

Przedawnienie długu u komornika

Jeśli posiadasz dług, wynikający np. z niespłaconych pożyczek pozabankowych, możesz unik-nąć jego zapłaty. Aby było to możliwe, musi jednak upłynąć odpowiednio długi okres prow-adzący do tzw. przedawnienia długu. W artykule przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej.

Czy komornik może zająć zwrot podatku?

Czy osoba, która zmaga się z egzekucją komorniczą, może liczyć na to, że otrzyma zwrot po-datku z Urzędu Skarbowego? Czy aby pozyskać pieniądze na spłatę długu, komornik będzie miał prawo zająć należne podatnikowi środki? Podpowiadamy.

Co to jest kod SWIFT?

Kod SWIFT (skrót od Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) to 8-cyfrowy kod, wykorzystywany do realizacji transakcji międzynarodowych. Co oznaczają jego poszczególne cyfry? Kiedy może się przydać? Podpowiadamy.

Co powinna zawierać faktura

Faktura jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez przedsiębiorców dokumentów. Jakie informacje powinna zawierać? Sprawdźmy.

Największe banki w Polsce

Aż 1,15 biliona złotych aktywów zgromadziło na koniec 2017 roku dziesięć największych banków w Polsce. Które instytucje pozostają liderami tego zestawienia? Sprawdźmy.

Pożyczki pod zastaw

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu lub nieruchomości, możesz sięgnąć po pozabankową pożyczkę pod zastaw. Jak nietrudno zgadnąć, posiadany przez Ciebie przedmiot majątku stanie się zabezpieczeniem spłaty zaciągniętego zobowiązania. Pozyskane w ten sposób środki możesz przeznaczyć na dowolny cel: zakup pojazdu, remont mieszkania, wakacyjny wyjazd czy spłatę zadłużenia wobec innego podmiotu.

Chwilówka na wakacje? Sprawdź, jak pożyczyć najtaniej

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli w lipcu i sierpniu planujesz wzięcie urlopu, maj będzie najlepszym momentem, aby go zaplanować. Co jednak, jeśli portfel świeci pustkami? Skąd wziąć pieniądze na wpłatę zaliczki, niezbędnej do dokonania rezerwacji? Sprawdźmy.

Biura Informacji Gospodarczej - ważne zmiany w prawie

W listopadzie 2017 roku weszło w życie nowe prawo, regulujące funkcjonowanie Biur Informacji Gospodarczej. Jakie zmiany za sobą przyniosło? Sprawdźmy.

Najpopularniejsze kryptowaluty - co warto o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że kryptowaluty budzą ostatnio coraz większe zainteresowanie. Dla wielu osób stają się tylko tylko ciekawą nowinką technologiczną, ale również sposobem na generowanie imponujących zysków.

Czym są kryptowaluty?

Zgodnie z definicją kryptowaluta to rozproszony księgowy bazujący na kryptografiim przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. W artykule sprawdzimy, co w praktyce oznaczają te skomplikowane określenia. Omówimy również najpopularniejsze kryptowaluty i sprawdzimy, czy ich gromadzenie może przełożyć się na realne zyski.

Pożyczka dla zadłużonych - sprawdź czy to możliwe

Jesteś zadłużony? Wierzyciel wpisał Twoje dane do rejestru dłużników? A może na skutek błędnie podjętych decyzji Twoja historia kredytowa w BIK-u pozostawia wiele do życzenia? Jeśli z tego powodu bank odmówił Ci kredytu, nie załamuj rąk. Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawcy wciąż możesz otrzymać pożyczkę. Nawet będąc osobą zadłużoną.

Dlaczego firmy wymagają zaświadczenia o zarobkach?

Aby zaciągnąć pożyczkę lub kredyt w banku, w większości przypadków konieczne będzie dostarczenie pożyczkodawcy zaświadczenia o wysokości zarobków. Dziś podpowiemy, dlaczego firmy pożyczkowe wymagają przedstawienia takiego dokumentu i czy można pożyczyć pieniądze bez zaświadczenia o zarobkach.