Jak prezentuje się oferta kredyt w Play i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami – jak aktywować, używać i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak wziąć kredyt w Play?

Z usług firmy telekomunikacyjnej w Play korzysta statystycznie co czwarty Polak. Niewielki odsetek tych osób wie, że operator umożliwia skorzystania z doładowania na kredyt. W przypadku, gdy ktoś korzysta ze standardowej oferty polegającej na doładowaniu konta, od czasu do czasu zdarza się, że trzeba gdzieś zadzwonić, a na koncie nie ma środków. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie oferty kredyt w Play.

Opcja jest dostępna tylko w sytuacji podbramkowej – jeśli użytkownik ma na koncie mniej niż złotówkę. Pieniądze, które może otrzymać, przyznawane są na podobnych zasadach jak w banku. Klient musi mieć udokumentowane wpłaty na konkretną sumę pieniędzy w danym okresie. Aktualne wymagania Play przedstawiają się następująco:

Suma doładowań za ostatnie 12 miesięcy

Dostępna kwota doładowania bez wpłaty

30 zł i więcej

2 zł

50 zł i więcej

3 zł

100 zł i więcej

5 zł

O czym warto pamiętać

Kredyt nie jest darmowym przyznaniem pieniędzy. Operator opiera się na zaufaniu do użytkownika, który regularnie korzysta z jego usług, i udostępnia mu możliwość szybkiego doładowania konta na kwotę, którą później sobie odbierze. Jeśli dany klient sieci Play miał na swoim koncie około 50 groszy i miał do przeprowadzenia ważną rozmowę, na którą wziął kredyt w wysokości 5 zł, to przy następnym doładowaniu za 10 zł, operator odbierze kwotę kredytu i pozostanie mu jedynie 5 zł.

Przyznane pieniądze są dostępne jedynie przez 24 godziny. Dlatego nie ma sensu aktywować ich bez wyraźnej przyczyny. Środki można wykorzystać w dowolny sposób i będą pobierane zgodnie z wybraną taryfą. Po minięciu doby, reszta kredytu zostaje anulowana, więc zawsze warto wykorzystać go do końca.

Jak skorzystać z kredytu w Play?

Kredyt można aktywować na 3 różne sposoby. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Najłatwiejszym sposobem będzie zalogowanie się na platformie Play24, wyszukanie usługi i aktywowanie jej z poziomu przeglądarki internetowej. Dwa pozostałe wymagają znajomości specjalnych kodów lub numeru i treści SMS:

  • Wysyłanie wiadomości SMS na numer 801 o treści KREDYT.2, KREDYT.3, KREDYT.5 (w zależności od kwoty, jaką chce się otrzymać – 2, 3 lub 5 zł).
  • Wpisanie na klawiaturze i zatwierdzenie kodu: *111*802*1#, *111*803*1#, *111*805*1# kolejno dla 2, 3 i 5 zł.

Po wykonaniu powyższych czynności na telefonie pojawi się informacja o potwierdzeniu przyznania kredytu.

Taryfy kwalifikujące się do skorzystania z kredytu w Play

Nie wszyscy klienci Play mogą wykorzystać opcję aktywacji kredytu. Nie ma najmniejszego sensu, żeby osoby korzystające z abonamentu odbierały pożyczkę. W ich przypadku pieniądze po prostu zostaną dopisane do faktury. Oto zestawienie wszystkich taryf objętych możliwością odebrania kredytu:

  • Play na Kartę Rok Ważności Konta,
  • Play na Kartę odNowa,
  • Play na Kartę Surf,
  • Play Fresh,
  • Play na Kartę,
  • Play na Kartę Lubię to!,
  • Formuła Mini Max na Kartę,
  • Formuła Play na Kartę.

Operator stara się udostępniać możliwość aktywacji kredytu dla wszystkich osób korzystających ze standardowych usług na kartę. Dlatego, jeśli w jego ofercie pojawi się nowa taryfa, to najprawdopodobniej także będzie można skorzystać kredytu.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak wziąć kredyt w Play? Oceny odwiedzających 4.2/5 z 109 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama