PayPal jest globalnym systemem płatności online i ludzie używają PayPal do kupowania przedmiotów na Etsy do fakturowania pracy freelancera dla klientów i wiele innych. Wielu usługodawców, freelancerów używa PayPal jako metody otrzymywania płatności. Więc to jest bardzo częste pytanie: jak długo trwa otrzymanie pieniędzy na PayPal.

Jak długo trwa otrzymanie pieniędzy z PayPal

To, ile czasu potrzeba, aby PayPal otrzymał pieniądze, zależy od tego, jak pieniądze są przekazywane. Jeśli pieniądze są wysyłane bezpośrednio z konta PayPal na inne konto PayPal, to ich otrzymanie zajmie kilka minut. Z drugiej strony, jeśli pieniądze są wysyłane z konta bankowego, to przetworzenie transakcji może potrwać 2-3 dni. Jeśli Twoje konto PayPal nie jest zweryfikowane, PayPal może zatrzymać środki na okres do 21 dni.

Tip: Jak kupic Bitcoin za pomoc PayPal?

Istnieje wiele sposobów na otrzymanie pieniędzy na konto PayPal, np. z innego konta PayPal, z karty kredytowej lub debetowej, z konta bankowego itp. Każda metoda zajmuje inną ilość czasu, aby zakończyć transakcję i można otrzymać pieniądze na konto PayPal. Na przykład, jeśli otrzymujesz płatność od swojego klienta za pomocą faktury PayPal, możesz oczekiwać, że pieniądze pojawią się na Twoim saldzie PayPal w ciągu kilku minut, jeśli płatność jest dokonywana z innego konta PayPal lub karty debetowej lub kredytowej. Jeśli płatność jest dokonywana przelewem bankowym lub czekiem elektronicznym, może to potrwać kilka dni, zanim zostanie rozliczona przez bank.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z usług handlowych PayPal lub PayPal powered by Braintree, wówczas transakcja kartą kredytową lub debetową trafi bezpośrednio na wskazane przez Ciebie konto bankowe. W tego typu sytuacjach, płatność kartą Visa lub MasterCard trwa 2-3 dni robocze, aby zakończyć transakcje. Jeżeli płatność dokonywana jest kartą Discover, wówczas trwa to 3 dni robocze, a jeżeli płatność dokonywana jest kartą American Express, wówczas trwa to 4 - 5 dni roboczych na sfinalizowanie transakcji.

Przelew pieniędzy na konto bankowe

Możesz przelać pieniądze na konto bankowe z konta PayPal. Przelew pieniędzy na konto bankowe lub kartę debetową jest całkowicie darmowy, a transakcja może zostać zrealizowana w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli chcesz szybko przelać pieniądze z konta PayPal na konto bankowe, możesz skorzystać z funkcji Przelewu błyskawicznego PayPal. PayPal Instant Transfer trwa nie więcej niż 30 minut, aby przenieść pieniądze na konto bankowe, ale trzeba zapłacić opłatę w wysokości 10 dolarów lub 1 procent kwoty transakcji, w zależności od tego, co jest mniej. Jeśli jednak przelejesz pieniądze po godzinie 19:00 czasu wschodniego lub w weekendy czy święta, może to zająć więcej czasu.

Czas zwrotu pieniędzy z PayPal

Czas zwrotu pieniędzy z PayPal zależy od sposobu, w jaki pieniądze zostały pierwotnie wpłacone. Jeśli zapłaciłeś za pośrednictwem PayPal Cash, otrzymasz zwrot pieniędzy tego samego dnia, w którym został złożony wniosek. Jeśli płatność została dokonana za pośrednictwem konta bankowego, zwrot pieniędzy zajmie od trzech do pięciu dni roboczych, zanim dotrze na Twoje konto. Jeśli płatność została dokonana kartą kredytową lub debetową, może minąć 30 dni, zanim zwrot pojawi się na Twoim koncie.      

Najczęściej zadawane pytania dotyczące PayPal

1. Jak dużo pieniędzy może otrzymać osobiste konto PayPal?
Nie ma limitu na otrzymywanie pieniędzy na osobiste konto PayPal. Nie ma limitu na całkowitą kwotę, którą możesz otrzymać na osobiste konto PayPal.

2. Czy bezpośrednia wpłata jest dostępna w systemie PayPal?
Bezpośrednia wpłata jest dostępna tylko na kontach PayPal w USA i dla klientów, którzy posiadają konto PayPal Cash Plus. Ponadto klienci, którzy zarejestrowali się w systemie PayPal Cash Card, są automatycznie zapisywani do wpłaty bezpośredniej.  

3. Czy PayPal ma opłatę miesięczną?
Nie, PayPal nie ma opłaty miesięcznej. Nie musisz płacić żadnych opłat za konto i kartę. Co więcej, nie musisz utrzymywać żadnego minimalnego salda podczas kończenia lub przekazywania pieniędzy. 

4. Czy osobiste konto PayPal może odbierać pieniądze?
Tak, osobiste konto PayPal może otrzymywać pieniądze. W rzeczywistości, każdy rodzaj konta PayPal może otrzymywać pieniądze.

5. Czym są płatności PayPal QR Code?
Płatność kodem QR to nowa funkcja od PayPal, która pozwala właścicielowi konta PayPal otrzymać płatność tylko poprzez wyświetlenie kodu QR dla klientów do zeskanowania za pomocą aplikacji PayPal. Jest to całkowicie bezpłatne, aby utworzyć i udostępnić kod QR.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak długo trwa otrzymanie pieniędzy z PayPal Oceny odwiedzających 4.2/5 z 341 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama