Wakacyjne podróże czy tego chcemy, czy nie wiążą się z wydatkami i to zazwyczaj sporymi. Nie chcąc rezygnować z przyjemności, jakie dają podróże bardzo często gotowi jesteśmy na spore wyrzeczenia oby zrealizować upragniony urlop. W tym roku rośnie szansa na wyjazd do ciepłych krajów, a wszystko to za sprawą znoszenia obostrzeń związanych z pandemią Covid-19.

Wakacje z pozabankową pożyczką od VIVUS

Co jednak zrobić, jeśli brakuje nam środków, a planu oszczędzania na wakacje nie udało się zrealizować? Wówczas opcją staje się pożyczka pozabankowa, która pokryje, jeśli nie całość, to przynajmniej część kosztów wakacji. Na które oferty warto zwracać uwagę i która pożyczką jest najlepszą opcją?

Czy dla pożyczki są jakieś inne alternatywy?

Wiemy już, że z bieżącej pensji mało kogo stać na wakacje. Z raportu przeprowadzonego w 2020 roku przez Wakacje.pl wynika wyraźnie, iż Polacy na wakacje wydali ok. 5 322 zł. Patrząc na przeciętne wynagrodzenia w kraju wyrażone w kwotach netto wyraźnie widać, jest to duża kwota. Dlatego planując wakacje warto rozważać różne sposoby finansowania. Przyjrzyjmy się im wspólnie z ekspertem marki VIVUS.

  1. Oszczędności
  2. Debet na koncie
  3. Karta kredytowa
  4. Kredyt lub pożyczka

Oszczędności są oczywiście rozwiązaniem idealnym i jednocześnie najtańszym. Problem w tym, że oszczędzanie przychodzi nam z trudem. Debet na koncie jest pewnego rodzaju rezerwą finansową, podobnie jak karta kredytowa. O ile nie mamy możliwości skorzystania z pierwszych trzech rozwiązań z pomocą przychodzi nam kredyt lub pożyczka. Banki doskonale wiedzą, iż wakacje to okres wzmożonych wydatków dla wielu osób. Dlatego tuż przed sezonem pojawia się sporo ofert kredytu na wakacje. Inną opcją wartą rozważenia jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, gdzie będąc nowym klientem VIVUS mamy szansę otrzymania pożyczki z RRSO 0%. To właśnie oprocentowanie pożyczki powinno być dla nas istotne, gdyż dzięki temu nie podwyższamy niepotrzebnie finalnego kosztu wakacji.

Termin zaciągnięcia pożyczki warto dopasować do dnia zapłaty za wakacyjny wyjazd

Za wakacyjny pobyt płacimy zazwyczaj na dwa sposoby:

  1. Przed wyjazdem organizowanym np. przez biuro podróży.
  2. Na koniec pobytu, gdy jedziemy do ośrodka wczasowego, hotelu np. nad morze, a wyjazd organizujemy we własnym zakresie.

W sytuacji, w której mamy odłożoną odpowiednią sumę nie ma to większego znaczenia, ale jeśli posiłkujemy się pożyczką warto pomyśleć o różnych scenariuszach. Nie mamy bowiem gwarancji otrzymania pożyczki na 100%, dlatego nigdy nie możemy czekać z jej zaciągnięciem do ostatniej chwili.

Szukajmy okazji typu Last Minute i First Minute

Wiadomo nie od dziś, że jedną z najkorzystniejszych finansowo form spędzenia wakacji są oferty typu Last Minute. Dla przypomnienia jest to nic innego jak wyprzedaż ofert wakacyjnych przez biuro podróży. Zaletą Last Minute są przede wszystkim znacznie niższe ceny. Rabat rzędu 30% nie jest rzadkością. Minusami są: brak możliwości wyboru miejsca podróży oraz bardzo bliski termin wyjazdu np. za dzień lub dwa co dla wielu osób jest przeszkodą nie do pokonania. Last Minute to idealna okazja do wyjazdu, jeśli nie mamy sprecyzowanego kierunku podróży, a zależy nam na atrakcyjnej cenie. Nawet jeśli nie mamy w danej chwili wolnych środków na koncie, szybka pożyczka w pełni online pozwala rozwiązać ten problem.

First Minute to niejako przeciwieństwo Last Minute. W tym przypadku nasz wakacyjny pobyt rezerwujemy na wiele miesięcy przed datą wyjazdu. Niektóre biura podróży tworzą pierwsze oferty First Minute już w październiku na lato następnego roku. Dla klientów oznacza to liczne plusy.

Po pierwsze mamy ogromny wybór zarówno miejsc docelowych, jak również standardu hotelu, w którym spędzimy urlop.

Po drugie, cena, którą przychodzi nam zapłacić również jest sporo niższa od tej ze szczytu sezonu. Jest to pewnego rodzaju ukłon w stronę klientów, którzy z dużym wyprzedzeniem dokonują rezerwacji, i przy okazji dokonują częściowej zapłaty.

Po trzecie możemy wszystko spokojnie zaplanować. W zależności od naszej sytuacji rodzinnej wakacyjny wyjazd to bardzo często spora operacja logistyczna. Należy m.in. wziąć urlop w pracy, pomyśleć z kim zostawimy naszego psa, ewentualnie kto podleje nasze kwiatki podczas naszej nieobecności. Urlop to również zakup niezbędnych rzeczy, przygotowanie planu zwiedzania okolicy. Takie spokojne planowanie ujawnia ponadto tzw. koszty dodatkowe, bez których zazwyczaj się nie obędzie. Jednym słowem wiemy jaką kwotę musimy mieć, aby nie martwić się o finanse. Korzystając z okazji cenowych możemy wydać na wakacje sporo mniej niż pierwotnie zakładaliśmy.

Podsumowując, pożyczka na wakacje może być całkiem dobrym rozwiązaniem, jeśli podejdziemy do tematu rozsądnie. Dzięki pierwszej pożyczce z RRSO 0% koszty wakacji nie okażą się astronomicznie wysokie, a skorzystanie ze specjalnych ofert biur podróży nie uszczupli nadmiernie naszego domowego budżetu.

Artykuł powstał przy współpracy firmy pożyczek online VIVUS Finance Sp. z o.o.

Hodnocení kategorie 4.5
Wakacje z pozabankową pożyczką od VIVUS Oceny odwiedzających 4.2/5 z 213 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama