Zamykanie konta banku wcale nie musi być takie problematyczne. Poznaj wszystkie dostępne metody opisujące jak zamknąć konto w mBanku bez wysiłku.

Jak zamknąć konto w mBanku

Obecnie praktycznie każdy Polak ma konto w jakimś banku. Konkurencja na rynku jest bardzo duża  i ludzie często migrują w tę stronę, która zapewni im jak najlepsze warunki zarządzania i korzystania ze swojego kapitału. Najczęściej spogląda się w stronę banków, które oferują darmowe zarządzanie kontem. Żeby przejść do nowego banku, lepiej najpierw zamknąć swoje dotychczasowe. Warto przyjrzeć się tej sprawie, przedstawiając konkretną instytucje finansową: Jak zamknąć konto w mBanku?

MBank jest jednym z nowocześniejszych polskich banków, który zawsze udostępnia kilka rozwiązań dla każdej sprawy, jaką chce się w nim załatwić. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemów z zamknięciem konta w tym banku. Można to załatwić w standardowy sposób – poprzez wyjście do najbliższej placówki, a także z wykorzystaniem nowoczesnych, o wiele wygodniejszych metod.

Wszystkie opcje umożliwiające zamknięcie konto w mBanku

Czasy, kiedy rozwiązywanie współpracy z danym bankiem były nieprzyjemnym wypełnianiem formularzy, już dawno minęły. Dzisiaj robi się to na co najmniej kilka sposobów. Można zadzwonić na infolinię, przesłać stosowne pismo drogą pocztową, odwiedzić najbliższy oddział mBanku lub skorzystać z elektronicznej bankowości. Każdy znajdzie taką opcję, która go usatysfakcjonuje.

Jak zamknąć konto w mBanku z wykorzystaniem listu?

Najprawdopodobniej najrzadziej wykorzystywana forma zamykania konta, która jest stosowana przez osoby, które nie potrafią bądź nie mogą skorzystać z pozostałych trzech opcji. Zdarzają się jednak niecodzienne sytuacje, kiedy trzeba przesłać odpowiednie pismo do mBanku z wnioskiem o zamknięcie rachunku bankowego.

Pierwszym pytaniem, jakie pojawi się w głowie osoby chcącej zamknąć konto, jest: „Jak ma wyglądać takie pismo?” Obecnie w Internecie można znaleźć wzór na każdy rodzaj pisma, a mBank wyszedł swoim klientom naprzeciw i udostępnił wzór oświadczenia o zamknięcie rachunku bankowego. Wystarczy go wydrukować, wypełnić i przesłać na adres:

  • mBank S.A. Bankowość Detaliczna;
  • Skrytka Pocztowa 2108;
  • 90-959 Łódź.

Zamykanie konta w mBanku przez telefon

Duża część osób lubi załatwiać wszystko przez telefon. Idealnym rozwiązaniem dla nich będzie przeprowadzenie procesu zamykania konta z wykorzystaniem infolinii mBanku. W tym przypadku nie trzeba się praktycznie w ogóle przygotowywać. Konsultant zada wszystkie niezbędne pytania weryfikacyjne, a klient przedstawia swoją chęć i wykonuje dalsze kroki. Dzwonić można przez aplikację mobilną lub na jeden z następujących numerów:

  • +48 42 6 300 800;
  • 783 300 800.

Wyjście to najbliższego oddziału mBank

To jednocześnie najłatwiejszy, ale także najbardziej czasochłonny sposób zamykania konta w mBanku. Zdarza się także, że w najbliższej okolicy nie ma żadnej placówki mBanku i trzeba podjechać co najmniej kilkadziesiąt kilometrów. Dodatkowo można natknąć się na kolejki. Jeśli jednak te niedogodności nie są komuś straszne, to wystarczy, że zaopatrzy się w dowód osobisty i jeśli już dojdzie do okienka, w kilka chwil zamknie swój rachunek. Pracownik mBanku zajmie się wszystkim, a klient jedynie złoży stosowny podpis.

Jak zamknąć konto w mBanku z wykorzystaniem bankowości elektronicznej?

Osoby, które poruszają się swobodnie w świecie Internetu, z pewnością skorzystają z opcji zamknięcia rachunku z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Wymaga to wykonania kilku kroków, ale sprawny internauta powinien sobie z tym poradzić w kilka chwil.

  • Logowanie do systemu bankowości elektronicznej mBanku.
  • Przejście do zakładki „Pasaż”, a następnie „Market”, „Usługi” i  „Wypowiedzenie umowy”.
  • Wypełnienie wniosku o wypowiedzenie umowy. Klient banku może także wybrać okres wypowiedzenia. Natychmiastowe zamknięcie konta jest możliwe tylko w przypadku zmian w taryfie, która dotyczy umowy zawartej z bankiem.

Jak widać, ten sposób zamykania konta wcale nie musi być trudny, a na pewno można nazwać go najwygodniejszym.

O czym warto pamiętać, kiedy planuje się zamknięcie konta?

Zakładając konto z bankiem, klient podpisuje umowę, która najczęściej ma 30-dniowy okres wypowiedzenia. Wyjątkiem jest zmiana warunków użytkowania konta spowodowana zmianami w banku. Dlatego w większości przypadków nie będzie możliwe natychmiastowe zamknięcie konta. Warto mieć na uwadze także fakt wymogu posiadania nieujemnego salda konta. Jeśli klient mBanku ma debet na koncie, to zamknięcie rachunku nie będzie możliwe do czasu wyrównania należności.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak zamknąć konto w mBanku Oceny odwiedzających 4.2/5 z 224 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama