Zapoznaj się ze wszystkimi informacjami na temat danych (SWIFT, IBAN), które są wymagane podczas przelewów do Eurobanku (obecnie Millennium Bank).

Eurobank (Millennium Bank) – kod SWIFT, IBAN i adres

Żyjemy w czasach, kiedy międzynarodowe przelewy elektroniczne stały się standardem. Coraz większy odsetek osób spotyka się z sytuacją, że musi zrealizować taką płatność i nie zdaje sobie sprawy z tego, że transakcje do banków znajdujących się za granicami Polski lub odwrotnie, będą podlegały innym standardom. Żeby przelew został zrealizowany, trzeba będzie podać dwa specjalne kody, o których w Polsce rzadko kiedy się wspomina. Chodzi o SWIFT znany także jako BIC oraz IBAN. Dzięki nim można o wiele dokładniej zidentyfikować miejsce docelowe dla płatności, przyśpieszając proces oraz skutecznie minimalizując ryzyko pomyłki.

  • BIC (SWIFT) – ciąg znaków przyznawany w sposób indywidualny dla wszystkich instytucji finansowych na świecie. Dzięki niemu można dokładnie określić,  pod który bank podlega odbiorca, co znacząco przyśpiesza realizację transakcji międzynarodowej. Dla klientów banku Eurobank SWIFT prezentuje się następująco: EBSAPLPW.
  • IBAN – międzynarodowy numer rachunku bankowego, który jest odpowiednikiem polskiego numeru konta. To 28 znaków, na które składa się kod kraju (dla Polski PL) i następujący po nim ciąg cyfr, którym jest numer konta. Utworzenie IBAN’u jest bardzo proste. Wystarczy tylko zapamiętać, żeby przed swoim numerem rachunku wpisać PL.

Uwaga! Eurobank zakończył swoją działalność w 2019 roku i wszystkie jego rachunki zostały przeniesione na Mllenium Bank. Dlatego Kod SWIFT obecnie będzie się różnił i wygląda następująco: BIGBPLPW.

Międzynarodowy przelew do Eurobank

Realizując przykładowy przelew międzynarodowy do klientów Eurobanku podane dane będą prezentować się następująco:

  • Kod BIC/SWIFT: EBSAPLPW (nowy BIGBPLPW),
  • IBAN: PL 55 4568 8945 6874 1324 8963,
  • Adres banku: Euro Bank S.A., ul. św. Mikołaja 72, 50-126 Wrocław (dla Millennium Bank – Bank Millennium SA., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa.

Od czasu do czasu ktoś może poprosić o podanie sort code dla Eurobank. To ciąg znaków, którym również można zidentyfikować bank oraz konkretną placówkę macierzystą dla posiadacza konta. Sort code to ciąg cyfr znajdujący się na pozycjach 3-10 w numerze rachunku (PL 55 4568 8945 6874 1324 8963),

Podstawowe informacje o Eurobank

To jedna z największych instytucji finansowych wywodzących się z Polski, która skupiała się na oferowaniu swoich usług wyłącznie dla klientów indywidualnych. Od 1990 roku kiedy bank został założony do 2019 roku prężnie się rozwijał i otrzymał wiele nagród branżowych. W 2018 roku podjęto decyzję o fuzji Eurobanku z Bankiem Millenium, która ostatecznie weszła w życie w 2019 roku, czego skutkiem było wchłonięcie Eurobanku, jego produktów oraz przejęcie aktywów.

Hodnocení kategorie 4.5
Eurobank (Millennium Bank) – kod SWIFT, IBAN i adres Oceny odwiedzających 4.2/5 z 232 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama