Kredyt studencki

    Kredyt studencki

Kredyt studencki to znakomity sposób na sfinansowanie swojego utrzymania podczas studiów. Biorąc pod uwagę fakt, że spłata odsetek jest dotowana przez państwo, koszty takiej pożyczki są bardzo niskie. Chcesz znaleźć najlepsze kredyty studenckie? Skorzystaj z porównywarki Coolfinance. Sprawnie, szybko, bezpiecznie.

Szybka pożyczka Creditronreklama

Szybka pożyczka 300 zł – 15 000 zł
Miejsce 1.

Creditron

reklama
Zadowolenie star
50000
Kwota 2 000 zł - 50 000 zł
RRSO 8,9 %
Okres 4 - 72 mies.

Szybka informacja

Szczegóły oferty

 • W 100% online
 • Od 2 000 do 50 000 zł
 • Możliwość spłaty w minimalnie 4, a maksymalnie 72 miesięcznych ratach

Wymagania

 • Wiek: 21 + lat
 • Posiadać stały adres zamieszkania w Polsce
 • Posiadać udokumentowany stały dochód w Polsce

Kontakty

Więcej informacji o firmie AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Pożyczka do 50 000 zł z RRSO 8,9 % Więcej informacjireklama
1500000
Kwota 50 000 zł - 1 500 000 zł
RRSO 3,41 %
Okres 3 - 30 lat

Szybka informacja

Szczegóły oferty

 • Kredyt do 1 500 000 PLN
 • Spłaty do 30 lat

Wymagania

 • Wiek: 18 - 70 lat
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa
 • Pełna zdolność do czynności prawnych

Kontakty

 • Tel: 801 180 801
 • Web: https://www.rbinternational.com.pl/

Więcej informacji o firmie Raiffeisen Bank Polska S.A.

Pożyczka do 1 500 000 zł z RRSO 3,41 % Więcej informacjireklama
200000
Kwota 1 000 zł - 200 000 zł
RRSO 9,4 %
Okres do 120 mies.

Szybka informacja

Szczegóły oferty

 • Kredyt do 200 000 PLN
 • Spłaty do 120 mies.

Wymagania

 • Wiek: 18 + lat
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa
 • Pełna zdolność do czynności prawnych

Kontakty

Więcej informacji o firmie Deutsche Bank Polska S.A.

Pożyczka do 200 000 zł z RRSO 9,4 % Więcej informacjireklama
200000
Kwota 1 000 zł - 200 000 zł
RRSO 9,99 %
Okres 6 - 120 miesięcy

Szybka informacja - Akcji Jedna wolnej pożyczki

Szczegóły oferty

 • Szybka pożyczka do 200 000 PLN
 • Długotrwałe spłaty 6 - 120 miesięcy
 • Pożyczka w ciągu 24 godzin
 • Niski RRSO od 9.99 %

Wymagania

 • Wiek: 20-80 lat
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa
 • Pozytywna ocena zdolności kredytowej (posiadanie stałego dochodu)

Kontakty

Więcej informacji o firmie Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

Pożyczka do 200 000 zł z RRSO 9,99 % Więcej informacjireklama

W sumie mamy termin zrównano 21 kredyty. Ostatnia aktualizacja wykonana dnia 14.06.2024 v 16 godzin 38 minut.

    Kredyt studencki

Jeśli chcesz wiedzieć gdzie możesz ubiegać się o kredyt studencki i w jaki sposób go dostać, przeczytaj nasze podpowiedzi.

Dla kogo kredyt dla studenta?

Kredyt dla studenta może zaciągnąć nie tylko student studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, ale również doktorant studiów wyższych. O kredyt mogą wnioskować osoby, które studiują na uczelniach publicznych i niepublicznych, a studia rozpoczęli przed ukończeniem 25 roku życia.

Pieniądze mogą otrzymać również: słuchacze i studenci Akademii Obrony Narodowej, Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, będący osobami cywilnymi, słuchacze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej będący osobami cywilnymi.

Kredyt studencki jest dedykowany osobom, które nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów utrzymania podczas studiów. Z kredytu może skorzystać zarówno student pierwszego, jak również ostatniego roku studiów. Jest to ogromny walor takiego sposobu finansowania. Zwłaszcza dla osób, które na przestrzeni kilku lat doznały znaczącego obniżenia standardu życia i nie są już w stanie samodzielnie pokrywać kosztów własnej edukacji.

To, czy student ma szansę otrzymać kredyt zależy również od… wysokości miesięcznego dochodu na osobę w jego rodzinie. Maksymalna kwota dochodu podawana jest w grudniu (ustala ją Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego). W ostatnich latach wynosiła ona:

* 2500 zł na osobę - w roku akademickim 2014/2015

* 2300 zł na osobę - w roku akademickim 2013/2014

* 2300 zł na osobę - w roku akademickim 2012/2013

* 2100 zł na osobę - w roku akademickim 2011/2012

Kredyt studencki – główne założenia

Kredyt studencki można otrzymać na czas nie dłuższy niż okres studiów. Co ważne jednak, może to być maksymalnie 6 lat. Środki wypłacane są regularnie, w miesięcznych ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Aby regularnie otrzymywać pieniądze niezbędne jest kontynuowanie nauki oraz potwierdzanie tego faktu przynajmniej 2 razy w roku.

Student, który przerwał edukację nie otrzyma świadczeń.

Świadczenia nie będą wypłacane również w okresie urlopu udzielonego z przyczyn zdrowotnych lub ważnych przyczyn losowych.

Kredyt dla studenta – ile mogę pożyczyć?

Wysokość miesięcznej „wypłaty” wynosi 600 zł. Od roku akademickiego 2015/2016 możesz wnioskować o podwyższoną ratę w wysokości 800 zł. O podwyższenie świadczenia możesz wnioskować także wtedy, kiedy posiadasz już kredyt studencki.

Oprocentowanie kredytu dla studenta

Oprocentowanie kredytu studenckiego jest wyjątkowo atrakcyjne i wynosi równowartość połowy wartości stopy redyskontowej Narodowego Banku Polskiego. Obecnie stopa redyskontowa wynosi 1,75%. Oznacza to, że oprocentowanie takiego kredytu to tylko 0,875%!

Co ważne, konieczność spłaty odsetek rozpoczyna się dopiero w momencie spłacania kredytu. Wcześniej, podczas nauki i 2 lat karencji, odsetki pokrywane są ze specjalnie utworzonego Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich.

Dokąd po kredyt studencki?

Aby otrzymać kredyt studencki musisz udać się do banku udzielającego takiego rodzaju kredytów.

Niezbędne będzie wypełnienie wniosku kredytowego oraz dostarczenie: potwierdzenia dochodów członków najbliższej rodziny, zaświadczenia ze szkoły wyższej potwierdzającego, że jesteś studentem, dokumentów wymaganych przez bank do oceny zdolności kredytowej oraz zabezpieczenia spłat kredytu. Wniosek o kredyt dla studenta powinieneś złożyć do 15 listopada.

Aby otrzymać pieniądze musisz mieć poręczycieli, którzy w razie konieczności będą regulować za Ciebie miesięczne raty. Najczęściej poręczycielami zostają rodzice studenta. Co jednak, jeśli nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej? W takim przypadku student może zwrócić się do Banku Gospodarstwa Krajowego oraz do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wnioskiem o poręczenie.

Jak spłacać kredyt studencki?

Spłatę kredytu studenckiego rozpoczyna się dopiero 2 lata po ukończeniu studiów. Dzięki temu absolwent będzie miał wystarczającą ilość czasu na znalezienie dochodowego zajęcia i wypracowanie stabilnej sytuacji zawodowo – finansowej.

Kredyt studencki, podobnie jak kredyt gotówkowy spłaca się w miesięcznych ratach. Co ważne jednak, okres spłaty jest co najmniej dwukrotnie dłuższy od okresu pobierania świadczenia.

Jeśli pobierałeś kredyt studencki przez 3 lata akademickie, czyli 30 miesięcy, jego spłata powinna być rozłożona na co najmniej 60 miesięcy.

Kredyty studenckie – czy warto?

Kredyt studencki jest atrakcyjną i zdecydowanie godną polecenia formą finansowania „studenckiego życia”. W wielu przypadkach pozwala on na kontynuowanie edukacji najuboższym studentom, którzy bez dodatkowego wsparcia finansowego musieliby zrezygnować ze studiów.

Choć wkraczając w dorosłe życie młody człowiek jest obciążony niemałym długiem, forma spłaty, odroczenie płatności oraz korzystne oprocentowanie sprawiają, że spłata takiego zobowiązania nie jest aż tak dużym obciążeniem.

Kredyt dla studenta jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej i nie mogą zaciągnąć pożyczki w banku czy firmie pożyczkowej. Aby otrzymać pożyczkę w instytucji finansowej wymagane są bowiem regularne dochody. Niestety, niewielu studentów może się nimi pochwalić.


Kredyt studencki otrzymała maksymalną ocenę : 4.5/5 punktów z 732 klientów firmy.

Operator

double technology s.r.o., VAT: CZ08695717
Spółka nie jest usługodawcą jakiegokolwiek produktu finansowego.

O portalu

CoolFinance.pl jest niezależną porównywarką bankowych i pozabankowych produktów finansowych. Dzięki naszym usługom będziesz wiedział, który kredyt wybrać.