Dowiedz się najważniejszych informacji o kodzie SWIFT oraz czym jest IBAN i jak je stosować podczas przelewów międzynarodowych.

Santander Bank Polska (były BZWBK) – SWIFT, IBAN i adres

Do wykonywania przelewów międzynarodowych z Santander Bank Polska przez Internet potrzebne będą informacje dodatkowe (SWIFT lub BIC oraz IBAN), które pozwolą dokładniej zidentyfikować konto użytkownika oraz bank. Realizując przelew dla banku Santander, należy używać następujących danych:

  • BIC/SWIFT – ciąg znaków, który służy do zidentyfikowania banku dla przelewów międzynarodowych. W niektórych krajach używa się terminu BIC, który w Polsce jest rozumiany jako SWIFT. Każdy bank ma swój indywidualny kod, a dla Santander Bank Polska prezentuje się następująco: WBKPPLPP
  • IBAN – numer konta użytkownika z przedrostkiem kodu kraju. W tym przypadku sprawa jest o wiele łatwiejsza, ponieważ każde konto – bez względu na bank ma ten sam przedrostek. Przed numerem konta dodaje się po prostu PL.

Dzięki tym dwóm prostym kodom instytucje zajmujące się przelewaniem pieniędzy na całym świecie z łatwością zidentyfikują odbiorcę.

Międzynarodowy przelew dla Santander Bank Polska

Do przykładowego przelewu międzynarodowego dla banku wprowadza się następujące dane:

  • Kod BIC/SWIFT: WBKPPLPP,
  • IBAN: PL 11 2222 3333 4444 5555 6666 0000,
  • Adres banku: Santander Bank Polska, al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa.

Czasem można spotkać się z wymogiem podania sort code, który oznacza ciąg znaków znajdujących się na 3-10 pozycjach w numerze konta (PL 11 2222 3333 4444 5555 6666 0000).

Podstawowe informacje o banku

Santander Bank Polska to trzeci pod względem wielkości aktywów bank w Polsce. Powstał z połączenia Wielkopolskiego Banku Kredytowego oraz Banku Zachodniego w 2001 roku. Dziesięć lat później doszło do głośnego wykupienia banku BZWBK, stając się jednym z największych graczy na polskim rynku. Właściciele mają bardzo ambitne plany zwiększania swojej aktywności i przejmowania kolejnych placówek. Bank słynie także ze swojej działalności charytatywnej. Co roku przekazuje na szczególnie uzdolnione dzieci z biedniejszych domów spore datki, które niekiedy opiewają na sumę kilku milionów złotych w ciągu roku.

Hodnocení kategorie 4.5
Santander Bank Polska (były BZWBK) – SWIFT, IBAN i adres Oceny odwiedzających 4.2/5 z 134 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama