Najważniejsze informacje o przelewach międzynarodowych dla banku PKO BP. Kod SWIFT (BIC) oraz IBAN są niezbędne do odbierania pieniędzy zza granicy.

PKO BP – międzynarodowy kod SWIFT, IBAN oraz adres

Przesyłanie pieniędzy za granicę różni się od typowych transakcji pieniężnych w obrębie Polski. Dlatego klient banku PKO BP może zostać poproszony o podanie dokładniejszych informacji, które pozwolą instytucjom bankowym z całego świata na dokładniejszą identyfikację odbiorcy. Te dane to SWIFT (znany także jako BIC) oraz IBAN.

  • BIC/SWIFT – kod służący do zidentyfikowania banku. Każda instytucja finansowa na świecie ma swój indywidualny SWIFT. Dlatego, jeśli ktoś ma konta w różnych bankach, powinien zachować szczególną ostrożność. Za granicą używa się także pojęcia BIC, które znaczy to samo co SWIFT. Dla banku PKO BP kod wygląda następująco: BPKOPLPW.
  • IBAN – to nic innego jak międzynarodowy numer konta klienta banku. Ciąg znaków tworzy się w bardzo prosty sposób – poprzez dodanie na początku kodu kraju. W tym przypadku przed numerem konta należy wpisać PL.

Te dwa kody są znormalizowane i wykorzystywane przez wszystkie oficjalnie funkcjonujące instytucje finansowe na świecie, dzięki czemu nikt nie powinien wymagać niczego innego, żeby móc sprawnie przesłać pieniądze.

Międzynarodowy przelew dla banku PKO BP

Jeśli ktoś będzie chciał przeprowadzić transakcję międzynarodową dla banku PKO BP, będzie podawał następujące dane:

  • Kod BIC/SWIFT: BPKOPLPW,
  • IBAN: PL 00 1111 5555 7777 9999 0000 0000,
  • Adres banku: PKO Bank Polski S.A., ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa.

Niekiedy może się zdarzyć, że ktoś poprosi o podanie sort code. To cześć numeru konta, która znajduje się na pozycjach 3-10 (PL 00 1111 5555 7777 9999 0000 0000).

Podstawowe informacje o banku PKO BP

Największy bank w Polsce, którego aktywa wynoszą blisko 400 miliardów złotych. Instytucja ma swoje placówki i bankomaty rozsiane po całym kraju, zapewniając bardzo dobre warunki dla swoich klientów. Bank działa nieprzerwanie od 1919 roku i nieustannie się rozwija, a jego aplikacja mobilna uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Właściciele wyznaczyli nowy kurs w kierunki digitalizacji kont klientów, dzięki czemu wszystko z roku na rok staje się o wiele łatwiejsze i wygodniejsze.

Hodnocení kategorie 4.5
PKO BP – międzynarodowy kod SWIFT, IBAN oraz adres Oceny odwiedzających 4.2/5 z 145 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama