Poznaj kody identyfikacyjne SWIFT/BIC, IBAN, sort code oraz adres przelewu do mBank i realizuj przelewy międzynarodowe bez najmniejszego problemu.

mBank – kody identyfikacyjne SWIFT (BIC), IBAN oraz adres

Przesyłanie pieniędzy z wykorzystaniem przelewu międzynarodowego mBank zawsze wiąże się z podaniem dodatkowych danych. Od klienta wymaga się podania specjalnych kodów, dzięki którym o wiele łatwiej jest zidentyfikować go w sieci setek banków i miliardów kont osobistych na arenie międzynarodowej. Mowa o kodach SWIFT (zwany także BIC) i IBAN, które oznaczają:

  • BIC/SWIFT – zespół znaków pozwalający na dokładne oznaczenie banku. Każda instytucja finansowa na świecie ma swój indywidualny kod SWIFT i dla mBanku to: BREXPLPWMBK.
  • IBAN – kod kraju, dzięki któremu od razu wiadomo, w jakim państwie zarejestrowany jest dany rachunek bankowy. IBAN tworzy się w ten sam sposób dla wszystkich kont bankowych w Polsce. Wystarczy przed numerem konta dodać przedrostek PL.

Wykorzystując powyższe dane, nie ma mowy o żadnej pomyłce podczas przesyłania pieniędzy w sposób międzynarodowy.

Międzynarodowy przelew dla mBank

Przykładowe dane podawane dla transakcji międzynarodowej dla mBank będzie wyglądała następująco:

  • Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK,
  • IBAN: PL 55 6666 7777 8888 9999 4444 3333,
  • Adres banku: mBank S.A. Formerly BRE Bank S.A. (RETAIL BANKING) ŁÓDŹ, Skrytka Pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

Zdarza się, że ktoś może wymagać podania także sort code dla mBank. To specjalny numer dla tego banku, który można znaleźć na numerze rachunku w pozycji 3-10: PL 55 6666 7777 8888 9999 4444 3333

Podstawowe informacje o mBank

Instytucja finansowa mBank powstała w 1986 roku i obecnie jest jednym z największych banków w Polsce. W Polsce znajduje się bardzo dużo placówek tego banku i zdecydowano się na ekspansję w krajach granicznych – Czechy i Słowacja. Firma nie stroni od nowości technologicznych, a ich aplikacja mobilna i bankowość elektroniczna cieszy się dużym poważaniem klientów. Dzięki temu załatwienie dowolnej sprawy z poziomu telefonu nie powinno dla nikogo stanowić problemu.

Hodnocení kategorie 4.5
mBank – kody identyfikacyjne SWIFT (BIC), IBAN oraz adres Oceny odwiedzających 4.2/5 z 109 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama