Poszukiwanie idealnej opcji kredytowej może wydawać się żmudnym procesem, ale we współczesnym świecie na szczęście da się korzystać z nowoczesnych narzędzi. Powstają nawet specjalne serwisy online służące do znajdowania najkorzystniejszych ofert i promocji. Jak z nich skorzystać?

Jak znaleźć dobry kredyt i zdobyć promocję w banku?

Poszukiwanie kredytu gotówkowego online

Kredyt gotówkowy to jedna z najczęściej poszukiwanych przez klientów usług bankowych. Polega na pożyczeniu od placówki pieniędzy i spłacaniu należności w comiesięcznych ratach. Nie trzeba podawać celu, na jaki chce się wydać środki, co ma miejsce w przypadku kredytu hipotecznego.

W internecie działa np. serwis Bankier SMART, na którym znajdują się zestawienia różnorodnych usług bankowych od rozmaitych placówek. Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie pozwalające znaleźć opcje jak najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Kalkulator składa się z trzech podstawowych pól, w których wprowadza się kwotę, jaką pragnie się zapożyczyć, a także preferowany okres spłaty zadłużenia w latach lub miesiącach. Następnie można rozwinąć jeszcze dodatkowe pola, w których da się doprecyzować takie kwestia jak prowizja, rodzaj rat czy oprocentowanie. Nie są one jednak obowiązkowe do wypełnienia.

Po wpisaniu wszystkich danych i kliknięciu „Oblicz” system generuje listę najlepiej dopasowanych do potrzeb klienta ofert bankowych. Przy każdej z nich znajdują się najważniejsze elementy propozycji, czyli:

  • RRSO,
  • kwota do spłaty,
  • wysokość raty.

A to jedynie wstęp do wszystkich informacji, ponieważ po kliknięciu ikony z literą „i” na ekranie pojawią się szczegóły propozycji z konkretnej placówki. W ten sposób da się sprawdzić np. parametry składające się na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli prowizję czy oprocentowanie.

Dodatkowo pod zestawieniem wyświetlają się szczegóły wyliczenia, gdzie można sprawdzić na wykresie, jaką część całej kwoty do spłaty stanowią koszty dodatkowe. Warto zapoznać się jeszcze z harmonogramem uiszczenia należności, który generuje się poniżej. Dalsza część witryny składa się z zakładki z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania i z formularza pozwalającego na poproszenie o pomoc eksperta. To spora dawka aktualnej wiedzy na temat bieżących ofert najpopularniejszych banków w Polsce.

Czym są promocje bankowe?

Podczas korzystania z porównywarek online warto zwrócić uwagę na promocje bankowe. Wiele z nich można znaleźć w serwisie Zgarnijpremie.pl. Są to specjalne propozycje banków, które oferują klientom coś więcej niż tylko dostęp do usługi. Najczęściej bonusy mają formę nagród pieniężnych, które placówka wypłaca za spełnienie określonych wymagań.

Przeważnie promocje bankowe dotyczą ofert na uruchomienie konta bankowego, ale nie tylko. Czasami otrzymuje się je również m.in. za pozyskanie karty kredytowej. Często do warunków, jakie trzeba spełnić, by dostać dodatkowe świadczenie, należą np.:

  • uruchomienie konta przez internet,
  • pozyskiwanie określonych wpływów,
  • korzystanie z bankowości online,
  • wykonywanie przelewów na telefon,
  • skorzystanie z programu poleceń.

Każda placówka może ustalać dowolne wymagania względem konsumentów. W przypadku właścicieli kont osobistych zwykle daje to szansę pozyskania kilkuset złotych w prezencie. Przedsiębiorcy z rachunkami firmowymi mogą nierzadko liczyć na więcej. Warto szukać tego typu korzystnych ofert, żeby zyskać jak najwięcej podczas dołączania do grona klientów danego banku.

Porównywarki bankowe online – zalety

Funkcjonowanie porównywarek bankowych online to duże udogodnienie dla wszystkich osób zainteresowanych usługami placówek finansowych. Zarówno klienci poszukujący kredytów, jak i rachunków osobistych oraz firmowych czy lokat mogą skorzystać z intuicyjnych narzędzi do znajdowania najkorzystniejszych opcji.

Na docenienie zasługuje przede wszystkim fakt, że nie trzeba stawiać się osobiście w placówce, żeby poznać daną ofertę. Wystarczy mieć dostęp do internetu i o dowolnej porze dnia lub nocy włączyć ranking, który gromadzi propozycje od najważniejszych banków w Polsce. W ten sposób w zaledwie kilka chwil poznaje się wachlarz możliwości i potencjalnych korzyści.

Dzięki kalkulatorom w serwisach z rankingami da się spersonalizować wyniki wyszukiwania i przeszukiwać oferty kredytów na konkretnie kwoty i okresy spłat. Zwalnia to z obowiązku osobistych wizyt w placówce, pozwala zaoszczędzić czas i energię i daje szerokie spojrzenie na przekrój opcji z mniej i bardziej znanych instytucji.

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki na dowolny cel. Może to być remont, naprawa samochodu, podróż czy zakup leków – wszystko, na co mają ochotę lub czego wymaga od nich los. Środki zapożyczone w ramach świadczenia to idealny sposób na spełnienie marzeń, których ze względu na brak wystarczających oszczędności do tej pory nie udało się spełnić.

Należy mieć jednak na uwadze, że do banku zwraca się nie tylko kwotę kredytu, ale i koszty dodatkowe. Każdy musi sam ocenić, czy jego cel zakupowy jest wart takiego poświęcenia i czy można za niego zapłacić więcej. Świadczenie przydaje się w sytuacjach nagłych wypadków, kiedy niespodziewanie trzeba przeznaczyć na coś większą sumę niż ta, którą się dysponuje.

Co ważne, odpowiednią sumę mogą otrzymać jedynie osoby wykazujące zdolność kredytową. Tę ocenia się na podstawie analizy dochodów i wydatków danego klienta, a także jego historii kredytowej czy innych zobowiązań, które aktualnie spłaca.

Po co banki stosują promocje dla klientów?

Główne założenie banków stosujących promocje to przyciągnięcie uwagi nowych klientów. Każda placówka dąży do tego, by poszerzać grono swoich użytkowników, dlatego stara się ich przekonać atrakcyjnymi bonusami. Takie rozwiązania pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji i wzmocnić pozycję na rynku.

Banki dzięki stosowaniu promocji zacieśniają więzi z klientami. W ten sposób budują zaufanie i swój pozytywny wizerunek w oczach odbiorców. Zachęcają również zainteresowanych do skorzystania z większej liczby usług, niż być może planowali.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak znaleźć dobry kredyt i zdobyć promocję w banku? Oceny odwiedzających 4.2/5 z 33 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama