Jaki sposób dokonać przelewu międzynarodowego do banku BNP Paribas wraz z numerami SWIFT oraz IBAN (BIC).

BNP Paribas - IBAN, SWIFT i adres do przelewów

Kod SWIFT/BIC BNP Paribas: PPABPLPK

IBAN BNP Paribas: PL + pełny numer rachunku, na który wysyłamy pieniądze.

Wykonanie międzynarodowego przelewu z banku do banku wymaga podania szczegółowych informacji dotyczących rachunku: numerów IBAN oraz kodu SWIFT. Czym są te numery?

  • SWIFT – to symbol służący identyfikacji bankowej przy transakcjach międzynarodowych, używany przez ponad 11 tys. instytucji finansowych na świecie. Składa się z 8 lub 11 znaków. W niektórych krajach używa się nazwy BIC i z takim określeniem możemy spotkać się zagranicą.
  • IBAN – tym określeniem nazywa się pełny, 28-znakowy numer konta poprzedzony symbolem kraju, w którym mieści się placówka. Na przykład w przypadku Włoch jest to symbol IT, w przypadku polskich banków – PL. 

O banku BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska S.A to notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie, międzynarodowy bank operujący od wielu lat w Polsce. Należy do grupy bankowej BNP Paribas – największej francuskiej grupy bankowej i ósmej co do wielkości na świecie – operującej w 72 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnym zasięgu kieruje usługi do klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. Obsługuje 3,9 mln klientów, posiada niemal 480 oddziałów w całej Polsce i zatrudnia 9,3 tys. osób.

Hodnocení kategorie 4.5
BNP Paribas - IBAN, SWIFT i adres do przelewów Oceny odwiedzających 4.2/5 z 258 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama

Niezawodne Pożyczki