Jeden z trzech najbardziej znanych rejestrów długów na rynku. Krajowych Rejestr Długów - Biuro Informacji Gospodarczej. Działa od roku sierpnia roku 2003.

KRD BIG - Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej

Aktualnie działalność tego krajowego rejestru jest regulowana na podstawie ustawy z roku 2010 z 9 kwietnia - jest to ustawa mówiąca o podstawa oraz warunkach do udostępniania informacji gospodarczej i wymianie tego typu informacji.

Bardzo znanym odnaczeniem oraz swego rodzaju prestiżem jaki można uzyskać o oparciu o KRD BIG jest tak zwany Złoty Certyfikat Rzetelności. To certyfikat przyznawany firmom czy ogólnie różnego rodzaju kredytobiorcom, którzy spłają swoje zobowiązania w terminie i nie znaleźli się w tym rejestrze po negatywnej stronie – nie ma na ich temat wpisów by nie wywiązywali się ze swoich zobowiazań. Jest to bardzo szanowany na rynku certyfikat a jego wydawanie jest właśnie dokonywane na podstawie rejestru KRD BIG. Warto również zaznaczyć, że od roku 2010 Krajowy Rejestr Długów – Biuro Informacji Gospodarczej jest zarządzanie oraz nadzorowane jest działalność i prowadzenie tego rejestru przez Ministerstwo Rozwoju.

To również świadectwo jakości i pewien wyraz autonomiczności, którego brak w przypadku rejestrów, które prowadzone są przez firmy prywatne – tam często mamy pewną świadomość, że dane gromadzone są tak naprawdę w celu generowania zysku dla firmy będącej właścicielem – z tego powodu część osób nie do końca chętnie zgadza się na umieszczanie jakikolwiek informacji w takich rejestrach – tutaj jednak prowadzącym rejestr jest instytucja państwowa – wspomniane właśnie ministerstwo Rozwoju w związku z czym tego zagrożenia nie ma. Warto również wspomnieć o różnego rodzaju publikacjach dokonywanych przez KRD BIG.

Rejestr ten publikuje szereg różnych wskaźników na temat gospodarki, które są często traktowane jako swego rodzaju wskaźniki makroekononomiczne. Są to na przykład różne wskaźniki pokazują stan zadłużenia w danej gałęzi przemysłu czy po prostu sektorze gospodarki. Na ten podstawie oraz na podstawie historycznych danych dotyczących tego zadłużenia można wyciągać dość konkretne wnioski czy dana branża rozwija się – czy spłaca swoje zobowiązania czy też być może coraz więcej firm z tej branży popada w różnego rodzaju długi i zaczyna mieć problemy ze spłatą zaciągniętych przez siebie zobowiązań. Tego typu wskaźniki są bardzo mocno cenione przez różnego rodzaju inwestorów chcących sprawdzić potencjał inwestycyjny danej branży by zadecydować czy warto zainwestować w dany sektor – czy będzie to po prostu dla takiego inwestora rentowna inwestycja.

Działalność statutowa KRD BIG nie ogranicza się tylko do prowadzenia rejestru wspomnianego powyżej. Instytucja ta zajmuje się także edukowaniem zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorców w zakresie finansów oraz rozsądnego zarządzania zarówno finansami jak i tworzeniem oszczędności na gorsze czasy – co jest jednak ze sobą dość mocno powiązane. Jak zostało wspomniane powyżej KRD BIG należy do grupy trzech najbardziej znanych i najczęściej odptywanych rejestrów w przypadku składania wniosków pożyczkowych w dowolnej firmie pożyczkowej czy kredytowej.

Hodnocení kategorie 4.5
KRD BIG - Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej Oceny odwiedzających 4.2/5 z 9 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama

Niezawodne Pożyczki

6000
Kwota 100 zł - 6 000 zł
RRSO 0 %
Okres 7 - 30 dni
15000
Kwota 300 zł - 15 000 zł
RRSO 0 %
Okres 15 dni - 48 mies.
3000
Kwota 100 zł - 3 000 zł
RRSO 0 %
Okres 15 - 30 dni
5000
Kwota 100 zł - 5 000 zł
RRSO 0 %
Okres 1 - 60 dni
1800
Kwota 100 zł - 1 800 zł
RRSO 7,77 %
Okres 7 - 30 dni
10000
Kwota 200 zł - 10 000 zł
RRSO 0 %
Okres 10 - 30 dni
15000
Kwota 300 zł - 15 000 zł
RRSO 0 %
Okres 1 - 65 dni