KBIG to tak naprawdę skrót, którego rozwinięcie to Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Jest to rejestr, którzy tworzy a w zasadzie gromadzi rozmaite informacje o podmiotach gospodarczych.

KBIG - Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej

Jego istotną cechą jest to, że gromadzi nie tylko informacje negatywne o kredytobiorcach ale również informacje pozytywne – także sam wpis do rejestru sam w sobie – jak to jest rozumiane w potocznym mniemaniu jest wprowadzające w błąd gdyż w istocie w rejestrze znajdują się także firmy, które terminowo spłacają swoje zobowiązania i nie mają z tym problemu  - taka informacja w końcu też może być cenna dla przedsiębiorcy, czy firmy pożyczkowej, która chce udzielić takiej firmie pożyczki czy kredytu.

Trzeba w kontekście tego rejestru wspomnieć także o grupie kapitałowej „Grupa Deltavista” której częścią jest Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Jest to międzynarodowa grupa, która oprócz swojego rejestru w Polsce posiada również podobne zestawienia, które gromadzą dane na terenie Austrii, Niemiec czy Szwajcarii. To badzo ważna charakterystyka tego rejestru gdyż dzięki temu, że rejestry te mają możliwość wymiany informacji między sobą to możliwe jest uzyskanie międzynarodowej informacji o spółkach. Umożliwia to zdobywanie międzynarodowych informacji – na temat potencjalnych kontrahentów oraz budowanie swego rodzaju międzynardowego ratingu.

Firma powstała w roku 2003 właśnie pod nazwą InFoScore BIG czyli własnie widać, ze jej celem było budowanie tego typu scoringów natomiast potem po przejęciu przez Grupe Deltavista co odbyło się w roku 2006 – w roku 2012 nazwa została zmieniona na używane aktualnie Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Dzięki temu, że gromadzone informacje mają charakter międzynarodowy znacznie łatwiej jest także dochodzić należności od kontrahentów, którzy mają swoje zobowiązania za granicą  - korzystając właśnie z tego rodzaju narzędzia.

W roku 2013 rejestr ten uzyskał formalną zgodę od Ministra Gospodarki na przetrwarzanie oraz przede wszystkim przekazywanie danych gospodarczych o podmiotach do innych podmiotów gospodarczych, które dostarczały zapytania o ten scoring zgromadzony właśnie w rejestrach tego Krajowego Biura Informacji Gospodarczej, Jest to więc nie tylko rejestr długów tylko w rejestrze tym przechowywane jest znacznie więcej informacji również ze wzlędu na to, że nie są to tylko informacje tak zwane negatywne ale także informacje pozytywne o podmiotach, które o czasie regularnie spłacają swoje zobowiązania i dzięki temu uzyskują za pomocą tych informacji pozytywny wysoki scoring w przypadku gdy chcą zaciągać kolejne zobowiązania finansowe u innych podmiotów gospodarczych udzielających czy to pożyczek czy to kredytów różnego typu.

Sama grupa Deltavista jest dostępna rynku tego typu usług (na rynku międzynarodowym – jak już wspomnieliśmy głównie w krajach niemiecko języcznych) od roku 1994 – tak więc doświadczenie tej firmy jest bardzo duże i niepodważalne. Nie ma wątpliwości, że to duża rekomendacja bo tak duże doświadczenie jest z pewnością gwarancją jakości. Dodajmy do tego, że bardzo duża wymiana informacji następuje między tą organizacją a innymi organizacjami tego typu w Europie Zachodniej przez co jakość dostarczanych danych do analizy jest bardzo wysoka.

Hodnocení kategorie 4.5
KBIG - Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej Oceny odwiedzających 4.2/5 z 6 głosów.

Szybka pożyczka Creditronreklama

Niezawodne Pożyczki

15000
Kwota 300 zł - 15 000 zł
RRSO 0 %
Okres 15 dni - 48 mies.
50000
Kwota 1 000 zł - 50 000 zł
RRSO 4,41 %
Okres 0
5000
Kwota 100 zł - 5 000 zł
RRSO 0 %
Okres 1 - 60 dni
1800
Kwota 100 zł - 1 800 zł
RRSO 7,77 %
Okres 7 - 30 dni
7000
Kwota 500 zł - 7 000 zł
RRSO 0 %
Okres 5 - 30 dni
200000
Kwota 500 zł - 200 000 zł
RRSO 9,99 %
Okres 3 – 120 mies.