Jak działa kalkulator kredytowy??

Kalkulator kredytowy to sprytne narzędzie, umożliwiające samodzielne obliczenie kosztu kredytu lub pożyczki. Jest to narzędzie całkowicie bezpłatne, dostępne na stronach internetowych. Kalkulator kredytowy został stworzony specjalnie z myślą o osobach, które pragną szybko i co ważne – precyzyjnie obliczyć koszt kredytu, porównać koszty kredytów w wielu bankach i wybrać spośród nich ten najtańszy.

Kalkulator kredytowy – wybierz najlepszą ofertę

Różnorodność kredytów bankowych jest naprawdę imponująca. Znalezienie oferty, która najlepiej spełni nasze oczekiwania może zająć mnóstwo czasu. Dodatkowo, wymaga dokonania wielu żmudnych obliczeń, które i tak czasami w znaczący sposób odbiegają od rzeczywistej kwoty. Na całkowity koszt kredytu lub pożyczki składa się zazwyczaj kilka czynników. W większości przypadków będą to: rodzaj kredytu, waluta, oprocentowanie, marża, prowizja, ewentualne koszty ubezpieczenia. Na to, ile zapłacimy za pożyczone pieniądze wpływa również formuła regulowania rat (raty malejące lub równe). W przypadku rat równych suma spłacanego kapitału i odsetek zawsze będzie taka sama. Jedyne, co się zmienia to proporcje – początkowo przeważają odsetki, a później kapitał. W przypadku rat malejących, kwota spłacanego kapitału pozostaje bez zmian, zmienia się natomiast wysokość odsetek, która z biegiem czasu maleje. Do spłaty pozostaje bowiem coraz mniejsza kwota. Dzięki kalkulatorowi kredytowemu będziesz mógł sprawdzić, która forma regulowania rat będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Niższe oprocentowanie? A może niższa prowizja?

Często zdarza się, że banki proponują swoim klientom kredyt z oprocentowaniem 0%. Choć na pierwszy rzut oka taka oferta wydaje się bardzo atrakcyjna, po głębszej analizie okazuje się jednak, że brak odsetek bank rekompensuje sobie wysoką prowizją, narzuconą klientowi. Korzystając z kalkulatora będziesz w stanie sprawdzić ile w rzeczywistości zapłacisz za pożyczone pieniądze oraz jaka będzie miesięczna wysokość raty takiego kredytu. Będziesz mógł także sprawdzić, czy kredyt z niższym oprocentowaniem i wyższą prowizją okaże się dla Ciebie korzystniejszy niż kredyt z wyższym oprocentowaniem, ale minimalną prowizją. Dzięki temu prostemu narzędziu będziesz w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zwłaszcza, jeśli zaciągasz kredyt, który będziesz spłacał przez kilkanaście miesięcy, a nawet lat.

Jakie informacje będą potrzebne, aby wyliczyć wysokość raty?

Aby wyliczyć wysokość miesięcznej raty kredytu będziesz potrzebował informacji na temat kwoty kredytu, okresu kredytowania, wysokości oprocentowania i prowizji. W niektórych kalkulatorach będziesz mógł określić także formę spłaty (raty malejące lub stałe). Kalkulator kredytowy pozwoli stworzyć także harmonogram spłaty dla rat równych lub malejących oraz wyliczyć wartość RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę procentową kredytu. To właśnie RRSO najlepiej obrazuje, jaki jest całkowity koszt zaciągnięcia kredytu.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Kalkulator kredytowy pozwoli oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas. Zastosowana w kalkulatorach technologia pozwala dokonać obliczeń już w ciągu kilku sekund! Siedząc wygodnie przed monitorem własnego komputera. Dzięki kalkulatorowi będziesz w stanie dokonać pierwszej, bardzo ważnej selekcji i wybrać te banki, których oferta jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Kolejnym krokiem może być już kontakt z przedstawicielem banku i osobiste spotkanie. Jeśli oferta rzeczywiście okaże się interesująca, ostatnim krokiem w drodze do otrzymania kredytu będzie złożenie wniosku pożyczkowego i oczekiwanie na decyzję banku.